VETEMJÖL, vatten,solrosolja, salt
205112436493 / Djupfryst -- Desserter/Mellanmål -- Övrig dessert -- Övrig dessert
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras i frys, -18°C eller kallare. |
| Användningsinstruktioner: | Airfryer: 180°C i 3-5 minuter (direkt från frysen) Ugn: 200°C i 3-5 minuter (förvärm ugnen) Brödrost: 1000 W i 3-5 minuter (direkt från frysen) |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350033078006 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | PRELIMINARY |
| Leverantörens artikelnummer: | 80015 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 45 st Toppnivåförpackningar 07350033078013 |
| Artikelkategori: | Churros |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Churros, fryst, förfritterad, ca 225-250st |
| Produktnamn: | Mac Churros |
| Varumärke: | Mac Churros |
| Reglerat produktnamn: | Churros |
| Förpackningsstorlek: | 225st |
| Leverantörens artikelnummer | 80015 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Churros fryst, förfritterad |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-05-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-25 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-26 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEMJÖL, vatten,solrosolja, salt |
|---|
| Tillverkningsland: | Spanien |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 19053299 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras i frys, -18°C eller kallare. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Airfryer: 180°C i 3-5 minuter (direkt från frysen) Ugn: 200°C i 3-5 minuter (förvärm ugnen) Brödrost: 1000 W i 3-5 minuter (direkt från frysen) |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | mm-yy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 6% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 50 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 5410 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 360 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 5000 |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 300 mm |
| Artikelns höjd: | 210 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 210 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 5 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350033078013 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 45 st Basnivåförpackningar 07350033078006 |
| Artikelkategori: | Churros |
|---|---|
| Varumärke: | Mac Churros |
| Reglerat produktnamn: | Churros |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-05-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-25 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-26 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras i frys, -18°C eller kallare. |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Plattformshöjd: | 1440mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 268450 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1200 mm |
| Staplingsbarhet | 5 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |