Cantaloupe melon 100%
308114365052 / Färskvaror/Kylvaror -- Frukt/Bär -- Frukt -- Övrig frukt
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 8 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340122600256 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 37340122600264 |
| Artikelkategori: | Melon Cantaloupe |
|---|---|
| Produktnamn: | Cantaloupemelon klyftor |
| Varumärke: | Hedenbys |
| Förpackningsstorlek: | 450g |
| Sökbegrepp E-handel | Melon, cantaloupemelon, färsk |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-06-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-06-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008203 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Cantaloupe melon 100% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 08071900 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 8 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ask |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 474.6 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 450 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 450 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 140 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 190 mm |
| Artikelns höjd: | 51 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37340122600264 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 22041 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07340122600256 |
| Ingår i: | 44 st Toppnivåförpackningar 47340122600261 |
| Artikelkategori: | Melon Cantaloupe |
|---|---|
| Produktnamn: | Cantaloupemelon klyftor |
| Varumärke: | Hedenbys |
| Leverantörens artikelnummer | 22041 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-06-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-06-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008203 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Pantkod: | SRS hellåda 50/80 röd |
| Artikelns bruttovikt: | 4055.6 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 106 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 63 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 2 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 47340122600261 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 44 st Mellannivåförpackningar 37340122600264 |
| Artikelkategori: | Melon Cantaloupe |
|---|---|
| Varumärke: | Hedenbys |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-06-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-06-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008203 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 203446.4 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 11 st |