
Tomater, salt
102911554838 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsakskonserver -- Övriga grönsakskonserver
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förvaringsinstruktioner: | Torrt och svalt. Efter öppnande häll över tomatpurén i en annan behållare och förvara i kylskåp i max tre dagar |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 354 kJ |
| Energi: | 84 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 14,4 g |
| - Varav sockerarter: | 14,4 g |
| Protein: | 5,2 g |
| Salt: | 1,5 g |
| Fiber: | 2,8 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340062820240 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 17340062820247 |
| Artikelkategori: | Tomatpuré |
|---|---|
| Produktnamn: | Tomatpuré |
| Varumärke: | Minella |
| Förpackningsstorlek: | 830g |
| Sökbegrepp E-handel | Tomatpuré tomater pure dubbel koncentrerad |
|---|---|
| Övrig Information | Dubbel koncentrerad 28/30 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Tomater, salt |
|---|
| Tillverkningsland: | Turkiet |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 20029049 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Torrt och svalt. Efter öppnande häll över tomatpurén i en annan behållare och förvara i kylskåp i max tre dagar |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Format för datummärkning, kod: | dd,mm,yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 20 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 850 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 830 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 830 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 100 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 100 mm |
| Artikelns höjd: | 108 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17340062820247 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 5026 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07340062820240 |
| Ingår i: | 72 st Toppnivåförpackningar 27340062820244 |
| Artikelkategori: | Tomatpuré |
|---|---|
| Produktnamn: | Tomatpuré |
| Varumärke: | Minella |
| Leverantörens artikelnummer | 5026 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 10300 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 9960 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Staplingsbarhet | 12 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27340062820244 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 72 st Mellannivåförpackningar 17340062820247 |
| Artikelkategori: | Tomatpuré |
|---|---|
| Varumärke: | Minella |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 766600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1464 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 12 st |