
Avkalkningsmedel som även desinficerar och rengör, avlägsnar beläggningar av kalk, järn och smuts. För användning i våtutrymmen, disk- & tvättmaskin, kaffebryggare, glas, porslin och kalkbeläggningar samt koppar och mässing.
509715276567 / Non food -- Non food -- Non food -- Non food
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07332183084502 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 84501 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 20 st Mellannivåförpackningar 07332183008454 |
| Artikelkategori: | Kalkbort |
|---|---|
| Produktnamn: | Kalkbort |
| Varumärke: | HESSA |
| Förpackningsstorlek: | 500 ML |
| Leverantörens artikelnummer | 84501 |
|---|
| Kontakt GLN: | 7332183000007 |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Partens GLN: | 7332183000007 |
|---|---|
| Typ av part: | Produktionsanläggning |
| Sökbegrepp E-handel | kalkbort, avkalkning, kalkborttagning, kalkborttagningsmedel, avkalkningsmedel, rengöringsmedel |
|---|
| Marknadsbudskap: | Avkalkningsmedel som även desinficerar och rengör, avlägsnar beläggningar av kalk, järn och smuts. För användning i våtutrymmen, disk- & tvättmaskin, kaffebryggare, glas, porslin och kalkbeläggningar samt koppar och mässing. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2015-11-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|---|
| Säsong kod: | Höst-Vinter |
| Säsong kod: | Vår-Sommar |
| Produktklass, kod: | 10000442 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 25% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 36 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 567 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 500 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 500 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 65 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 65 mm |
| Artikelns höjd: | 210 mm |
| Signalord enligt GHS: | Varning |
|---|
| Kemikaliemärkning enligt GHS | |
|---|---|
| Utropstecken | |
| Faroangivelse | Kod |
|---|---|
| Orsakar allvarlig ögonirritation. | H319 |
| Irriterar huden. | H315 |
| Skyddsangivelse | Kod |
|---|---|
| Förvaras oåtkomligt för barn. | P102 |
| Använd skyddshandskar och ögonskydd. | P280 |
| VID KONTAKT MED ÖGONEN: Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja. | P305 + P351 + P338 |
| Vid bestående ögonirritation: Sök läkarhjälp. | P337 + P313 |
| Tvätta huden grundligt efter användning. | P264 |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07332183008454 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 8450 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 20 st Basnivåförpackningar 07332183084502 |
| Ingår i: | 40 st Toppnivåförpackningar 27332183084506 |
| Artikelkategori: | Kalkbort |
|---|---|
| Varumärke: | HESSA |
| Leverantörens artikelnummer | 8450 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000442 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 986 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 11606 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1 Styck |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 250 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 345 mm |
| Artikelns höjd: | 275 mm |
| Staplingsbarhet | 4 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27332183084506 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 40 st Mellannivåförpackningar 07332183008454 |
| Artikelkategori: | Kalkbort |
|---|---|
| Varumärke: | HESSA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-11-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000442 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 489240 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 10 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |