
Svarta oliver, vatten, salt.
102911554838 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsakskonserver -- Övriga grönsakskonserver
| Användningsinstruktioner: | Förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning förvaras kyld. Hållbarhet i kyl: 15 dagar om oliverna förvaras i saltlag. |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 530 kJ |
| Energi: | 129 kcal |
| Fett: | 13 g |
| - Varav mättat fett: | 2,2 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | < 0,5 g |
| Salt: | 2,5 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07330671013713 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 27330671013717 |
| Artikelkategori: | Svarta oliver urkärnade |
|---|---|
| Produktnamn: | Svarta oliver |
| Varumärke: | Chefs Basic |
| Förpackningsstorlek: | 935 g |
| Sökbegrepp E-handel | svarta oliver urkärnade |
|---|---|
| Övrig Information | Vi har medvetet valt att ta bort färgämnet E579 då vi försöker ta bort onödiga tillsatser i våra produkter. Färgen på bilden ovan är därför inte helt korrekt återgiven, istället är oliverna lite mer brunaktiga i färgen.Observera att oliverna är maskinellt urkärnade därför kan rest av kärna finnas kvar. Öppnad burk förvaras svalt. |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-02-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-02-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Svarta oliver, vatten, salt. |
|---|
| Tillverkningsland: | Spanien |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 20057000 |
| Användningsinstruktioner | Förvaras i rumstemperatur. Öppnad förpackning förvaras kyld. Hållbarhet i kyl: 15 dagar om oliverna förvaras i saltlag. |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 411 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1346 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 455 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 935 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 72 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 72 mm |
| Artikelns höjd: | 117 mm |
| Faktor avrunnen vikt | 0.49 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27330671013717 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 702029 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07330671013713 |
| Ingår i: | 93 st Toppnivåförpackningar 37330671013714 |
| Artikelkategori: | Svarta oliver urkärnade |
|---|---|
| Produktnamn: | Svarta Oliver urkä |
| Varumärke: | Chefs Basic |
| Förpackningsstorlek: | 6x935 g |
| Leverantörens artikelnummer | 702029 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-02-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-02-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 2890 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 8500 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2730 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5610 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 295 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 195 mm |
| Artikelns höjd: | 180 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37330671013714 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 93 st Mellannivåförpackningar 27330671013717 |
| Artikelkategori: | Svarta oliver, urkärnade |
|---|---|
| Varumärke: | Chefs Basic |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-02-27 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-02-27 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 790500 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1070 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |
| Är artikelns packmönster oregelbundet: | Ja |