Svarta oliver (62%), jungfruolja extra, kapris (7%), vitlök, ANSJOVIS (FISK)(2%), salt, citronjuice, örter.
Krossade oliver, olivolja, kapris och sardeller utgör grunden i denna delikatess. Ljuvlig på en bruschetta eller som tillbehör till de flesta rätter.
102911544813 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsaksinläggningar -- Övriga inläggningar
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 900 kJ |
| Energi: | 215 kcal |
| Fett: | 21 g |
| - Varav mättat fett: | 3,4 g |
| Kolhydrat: | 3,1 g |
| - Varav sockerarter: | 1,0 g |
| Protein: | 4,6 g |
| Salt: | 1,0 g |
| Fiber: | 1,3 g |
| Fisk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311310046705 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 07311310146702 |
| Artikelkategori: | Tapenade |
|---|---|
| Produktnamn: | Tapenade |
| Varumärke: | SANTA MARIA |
| Förpackningsstorlek: | 650 g |
| Sökbegrepp E-handel | tapenade, oliver, kapris, sardell, bruschetta, tillbehör, snacks, sardeller |
|---|
| Marknadsbudskap: | Krossade oliver, olivolja, kapris och sardeller utgör grunden i denna delikatess. Ljuvlig på en bruschetta eller som tillbehör till de flesta rätter. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-05-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Svarta oliver (62%), jungfruolja extra, kapris (7%), vitlök, ANSJOVIS (FISK)(2%), salt, citronjuice, örter. |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 339 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 989 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 650 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 650 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 83 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 83 mm |
| Artikelns höjd: | 175 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311310146702 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4670 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07311310046705 |
| Ingår i: | 76 st Toppnivåförpackningar 77311310046704 |
| Artikelkategori: | Tapenade |
|---|---|
| Produktnamn: | Tapenade |
| Varumärke: | SANTA MARIA |
| Leverantörens artikelnummer | 4670 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-05-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 165 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 6099 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 185 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 260 mm |
| Artikelns höjd: | 180 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 77311310046704 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 76 st Mellannivåförpackningar 07311310146702 |
| Artikelkategori: | Tapenade |
|---|---|
| Varumärke: | SANTA MARIA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-05-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 488524 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 870 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 19 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |