

Hackad koriander.
FÄRSKFRYST… innebär att våra örter skördas och fryses in i exakt rätt ögonblick. Det ger dig nyskördade örter, när du vill.
206012834955 / Djupfryst -- Grönsaker -- Kryddgrönt -- Övrigt kryddgrönt
| Tillagningssätt: | Ätfärdig |
|---|---|
| Anvisningar: | Koriander används djupfryst till smaksättning. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
| Förvaringsinstruktioner: | FÖRVARING OCH MINSTA HÅLLBARHET: I frysutrymme (-18ºC eller kallare), se datummärkning. Bör alltid förvaras fryst. Bör ej frysas efter upptining. |
| Användningsinstruktioner: | EMBALLAGE ÅTERVINNS SOM: Kartong. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310500116136 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 20 st Mellannivåförpackningar 07310500116143 |
| Artikelkategori: | Koriander |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Våra Finaste Koriander 40 g |
| Produktnamn: | Koriander |
| Varumärke: | FINDUS |
| Undervarumärke: | Våra Finaste |
| Förpackningsstorlek: | 40g |
| Sökbegrepp E-handel | Koriander, fryst, Våra Finaste, 40g |
|---|---|
| Övrig Information | Motsvarar 2-3 krukor koriander |
| Marknadsbudskap: | FÄRSKFRYST… innebär att våra örter skördas och fryses in i exakt rätt ögonblick. Det ger dig nyskördade örter, när du vill. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2022-03-20 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000212 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Hackad koriander. |
|---|
| Tillverkningsland: | Tyskland |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | FÖRVARING OCH MINSTA HÅLLBARHET: I frysutrymme (-18ºC eller kallare), se datummärkning. Bör alltid förvaras fryst. Bör ej frysas efter upptining. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | EMBALLAGE ÅTERVINNS SOM: Kartong. |
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | mm.yyyy |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 9 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 49 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 40 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 40 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 32 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 87 mm |
| Artikelns höjd: | 63 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310500116143 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 96008233 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 20 st Basnivåförpackningar 07310500116136 |
| Ingår i: | 224 st Toppnivåförpackningar 07310500116150 |
| Artikelkategori: | Koriander |
|---|---|
| Produktnamn: | Koriander |
| Varumärke: | FINDUS |
| Undervarumärke: | Våra Finaste |
| Förpackningsstorlek: | 40g |
| Leverantörens artikelnummer | 96008233 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2022-03-20 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000212 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 66 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1046 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 195 mm |
| Artikelns höjd: | 135 mm |
| Staplingsbarhet | 2 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310500116150 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 224 st Mellannivåförpackningar 07310500116143 |
| Artikelkategori: | Koriander |
|---|---|
| Varumärke: | FINDUS |
| Undervarumärke: | Våra Finaste |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-08-03 |
|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2022-03-20 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000212 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 259304 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1224 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 28 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |