Sirap, salt
101110634137 / Kolonial/Speceri -- Socker/Sötningsmedel -- Sirap -- Sirap, mörk
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras vid rumstemperatur. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1318 kJ |
| Energi: | 310 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 77 g |
| - Varav sockerarter: | 77 g |
| Protein: | < 0,5 g |
| Salt: | 0,94 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310340528762 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 52876 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 44 st Toppnivåförpackningar 57310340528767 |
| Artikelkategori: | Brun Sirap |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Brun Sirap 12,5 kg |
| Produktnamn: | Brun Sirap |
| Varumärke: | Nordic Sugar |
| Förpackningsstorlek: | 12.5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 52876 |
|---|
| Kontakt GLN: | 7310340000008 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | konsumentkontakt@dansukker.se |
| Kontaktadress: | Nordic Sugar AB, 241 93 Eslöv |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| E-post: | konsumentkontakt@dansukker.se |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-10-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-10-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-02-07 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000044 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Sirap, salt |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 17029095 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras vid rumstemperatur. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 10 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 10 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Hink |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 1000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 12900 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 12500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 12500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 292 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 292 mm |
| Artikelns höjd: | 229 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 57310340528767 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 44 st Basnivåförpackningar 07310340528762 |
| Artikelkategori: | Brun Sirap |
|---|---|
| Varumärke: | Nordic Sugar |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-10-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-10-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-02-07 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000044 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras i rumstemperatur. |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 592600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1060 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 11 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |