509715276567 / Non food -- Non food -- Non food -- Non food
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310050030319 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 20 st Mellannivåförpackningar 07310050130316 |
| Artikelkategori: | Paper Hot Cup SW |
|---|---|
| Produktnamn: | Paper Hot Cup SW |
| Varumärke: | Löfbergs Lila |
| Förpackningsstorlek: | 237 ml |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-01-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-03-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2020-05-12 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10007261 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Importklassificering: | 09012100000 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Skattesats | 25% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 400 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 400 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 79 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 79 mm |
| Artikelns höjd: | 425 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310050130316 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 13031 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 20 st Basnivåförpackningar 07310050030319 |
| Ingår i: | 12 st Toppnivåförpackningar 07310050920313 |
| Artikelkategori: | Paper Hot Cup SW |
|---|---|
| Produktnamn: | Paper Hot Cup SW |
| Varumärke: | Löfbergs Lila |
| Förpackningsstorlek: | 237 ml |
| Leverantörens artikelnummer | 13031 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-01-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-03-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10007261 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 25% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 8711 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 8116 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 373 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 373 mm |
| Artikelns höjd: | 425 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310050920313 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 12 st Mellannivåförpackningar 07310050130316 |
| Artikelkategori: | Paper Hot Cup SW |
|---|---|
| Varumärke: | Löfbergs Lila |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-01-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-03-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10007261 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Förpacknings-/kollityp: | Sträckfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 129532 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1844 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 3 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |