
Isbergsallad 100%
Strimlad isbergssallat i 9 mm som förenklar matlagningen. Den strimlade isbergssallaten passar utmärkt till fräscha sallader, smörgåsar eller som tillbehör till hamburgare.
308014304869 / Färskvaror/Kylvaror -- Grönsaker -- Grönsaker -- Isbergssallad
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Kylt: Förvaras i kylutrymme vid högst + 4°C. |
| Användningsinstruktioner: | Serveringsklar |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 61 kJ |
| Energi: | 14 kcal |
| Fett: | 0,12 g |
| - Varav mättat fett: | 0,02 g |
| Kolhydrat: | 2,5 g |
| - Varav sockerarter: | 2,2 g |
| Protein: | 0,81 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002484557 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 304460 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Isberg strimlad 9 mm |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Strimlad Isbergssallad 9 mm |
| Varumärke: | Färskvaruhallen Menigo |
| Förpackningsstorlek: | 2 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 304460 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Strimlad isbergssallat i 9 mm som förenklar matlagningen. Den strimlade isbergssallaten passar utmärkt till fräscha sallader, smörgåsar eller som tillbehör till hamburgare. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-07-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-07-07 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000271 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Isbergsallad 100% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Kylt: Förvaras i kylutrymme vid högst + 4°C. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Serveringsklar |
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 15 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 2015 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 50 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 350 mm |
| Artikelns höjd: | 350 mm |