

Nötkött 100 %
Bogrullen från Snake river farm är utmärkt till råbiff och att tillaga som liten nötstek långsamt på låg temperatur eller varför inte marinera eller sous-vide möras och sedan grilla.
308414595447 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nöt, rulle
| Förvaringsinstruktioner: | Kylvara max +4°C |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 996 kJ |
| Energi: | 238 kcal |
| Fett: | 19,1 g |
| - Varav mättat fett: | 9,5 g |
| Kolhydrat: | 1 g |
| - Varav sockerarter: | 1 g |
| Protein: | 16,7 g |
| Salt: | 0 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002413458 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 8 st Mellannivåförpackningar 97301002413451 |
| Artikelkategori: | Bogrulle USA |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Bogrulle USA |
| Produktnamn: | Bogrulle USA |
| Varumärke: | Snake River Farm |
| Förpackningsstorlek: | ca 3,5kg |
| Marknadsbudskap: | Bogrullen från Snake river farm är utmärkt till råbiff och att tillaga som liten nötstek långsamt på låg temperatur eller varför inte marinera eller sous-vide möras och sedan grilla. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nötkött 100 % |
|---|
| Tillverkningsland: | USA |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Kylvara max +4°C |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 3950 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3900 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 254 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 356 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97301002413451 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 214246 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 8 st Basnivåförpackningar 07301002413458 |
| Ingår i: | 20 st Toppnivåförpackningar 37301002413459 |
| Artikelkategori: | Bogrulle USA |
|---|---|
| Varumärke: | Snake River Farm |
| Förpackningsstorlek: | 8xca3,5k |
| Leverantörens artikelnummer | 214246 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 31600 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 28000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 40 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 240 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002413459 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 20 st Mellannivåförpackningar 97301002413451 |
| Artikelkategori: | Bogrulle USA |
|---|---|
| Varumärke: | Snake River Farm |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X600 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 632000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1440 mm |
| Staplingsbarhet | 5 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |