
Ingredienser: Rapsolja (ursprung: EU). KRAV-ekologisk ingrediens. Producerad i: Sverige.
KRAV-märkt rapsolja tillverkad av rapsblommor från jordbruksfält inom EU. Den neutrala och milda smaken gör att oljan passar perfekt till både kalla- och varma rätter utan att påverka smaken hos övriga ingredienser. Till majonnäs, aioli eller marinad. Förvaras torrt och svalt.
109413734646 / Kolonial/Speceri -- Matoljor -- Matolja -- Rapsolja
| Typ av märkning: | KRAV |
|---|
| Tillagningssätt: | Ätfärdig |
|---|---|
| Anvisningar: | Färdig att användas |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaringsanvisningar: Torrt och svalt |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 3700 kJ |
| Energi: | 900 kcal |
| Fett: | 100 g |
| - Varav mättat fett: | 7,4 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002412970 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 27301002412974 |
| Artikelkategori: | Rapsolja KRAV |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Rapsolja KRAV |
| Produktnamn: | Rapsolja KRAV |
| Varumärke: | Sysco Classic |
| Förpackningsstorlek: | 2 l |
| Sökbegrepp E-handel | RAPSOLJA MENIGO RAPS OLJA |
|---|
| Marknadsbudskap: | KRAV-märkt rapsolja tillverkad av rapsblommor från jordbruksfält inom EU. Den neutrala och milda smaken gör att oljan passar perfekt till både kalla- och varma rätter utan att påverka smaken hos övriga ingredienser. Till majonnäs, aioli eller marinad. Förvaras torrt och svalt. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Neutral olja |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-01-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-01-04 |
| Produktklass, kod: | 10000040 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ingredienser: Rapsolja (ursprung: EU). KRAV-ekologisk ingrediens. Producerad i: Sverige. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 15141990 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaringsanvisningar: Torrt och svalt |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1931 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 95 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 132 mm |
| Artikelns höjd: | 260 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27301002412974 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 901143 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07301002412970 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 37301002412971 |
| Artikelkategori: | Rapsolja KRAV |
|---|---|
| Varumärke: | Sysco |
| Leverantörens artikelnummer | 901143 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000040 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 12000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 12000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 198 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 272 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002412971 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 27301002412974 |
| Artikelkategori: | Rapsolja KRAV |
|---|---|
| Varumärke: | Sysco Classic |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-01-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-01-04 |
| Produktklass, kod: | 10000040 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 591947 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1184 mm |
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |