
Vatten, persikor, päron, socker, ananas, vindruvor, glukossirap, körsbär [färgämne (erytrosin)], surhetsreglerande medel (citronsyra).
103011605008 / Kolonial/Speceri -- Frukt/Bär -- Frukt/bär konserver, sötade -- Fruktcocktail
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 263 kJ |
| Energi: | 62 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 15 g |
| - Varav sockerarter: | 14 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
| Fiber: | 1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002412024 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 27301002412028 |
| Artikelkategori: | Fruktcocktail sockerlag |
|---|---|
| Produktnamn: | Fruktcocktail sock |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 822g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-02-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten, persikor, päron, socker, ananas, vindruvor, glukossirap, körsbär [färgämne (erytrosin)], surhetsreglerande medel (citronsyra). |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 94 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 916 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 485 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 822 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 100 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 100 mm |
| Artikelns höjd: | 117 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27301002412028 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 900565 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07301002412024 |
| Artikelkategori: | Fruktcocktail sockerlag |
|---|---|
| Produktnamn: | Fruktcocktail soc |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 6x822g |
| Leverantörens artikelnummer | 900565 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-02-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 4 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 5500 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2910 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 4932 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 210 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|