
VETEMJÖL, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
100110114006 / Kolonial/Speceri -- Mjöl/Gryn -- Vetemjöl -- Kärnvetemjöl
| Förvaringsinstruktioner: | Torrt, ej över normal rumstemperatur och avskilt från varor med stark lukt. |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1450 kJ |
| Energi: | 340 kcal |
| Fett: | 2 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 70 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 10 g |
| Salt: | 0 g |
| Fiber: | 3 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002409840 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 900956 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 80 st Toppnivåförpackningar 37301002409841 |
| Artikelkategori: | Vetemjöl |
|---|---|
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 10 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 900956 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-11-06 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-11-06 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000211 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEMJÖL, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Torrt, ej över normal rumstemperatur och avskilt från varor med stark lukt. |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10112 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 260 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 560 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002409841 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 900956 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 80 st Basnivåförpackningar 07301002409840 |
| Artikelkategori: | Vetemjöl |
|---|---|
| Varumärke: | Brakes |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-11-06 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-11-06 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000211 |
|---|
| Artikelns bruttovikt: | 833960 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1120 mm |
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |