
FULLKORNSHAVREMJÖL* (70 %), VETEKLI*, socker*, KORNMALTEXTRAKT*, salt. Produceras i en anläggning som inte hanterar nötter och mandel. *ekologisk ingrediens.
100510294060 / Kolonial/Speceri -- Frukostcerealier -- Flingor -- Övriga frukostflingor
| Typ av märkning: | Nyckelhålet Från Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner: | förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur. |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1600 kJ |
| Energi: | 400 kcal |
| Fett: | 6,7 g |
| - Varav mättat fett: | 1,2 g |
| Kolhydrat: | 63 g |
| - Varav sockerarter: | 9,8 g |
| Protein: | 11 g |
| Salt: | 0,7 g |
| Fiber: | 11 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002408409 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 900880 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 27301002408403 |
| Artikelkategori: | Flingor |
|---|---|
| Produktnamn: | Havrekuddar EKO |
| Varumärke: | Sysco Essentials |
| Förpackningsstorlek: | 2,5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 900880 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000284 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | FULLKORNSHAVREMJÖL* (70 %), VETEKLI*, socker*, KORNMALTEXTRAKT*, salt. Produceras i en anläggning som inte hanterar nötter och mandel. *ekologisk ingrediens. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur. |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Artikelns bruttovikt: | 2530 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 150 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 190 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27301002408403 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 07301002408409 |
| Ingår i: | 30 st Toppnivåförpackningar 37301002408400 |
| Artikelkategori: | Flingor |
|---|---|
| Produktnamn: | Havrekuddar EKO |
| Varumärke: | Sysco Essentials |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000284 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur. |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|
| Artikelns bruttovikt: | 5368 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 150 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 393 mm |
| Artikelns höjd: | 395 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002408400 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 30 st Mellannivåförpackningar 27301002408403 |
| Artikelkategori: | Flingor |
|---|---|
| Varumärke: | Sysco Essentials |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-07-12 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000284 |
|---|
| Artikelns bruttovikt: | 186040 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1148 mm |
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |