
Vin, vatten, antioxidationsmedel (KaliumdiSULFIT). Syrahalt: 6 %.
104212064544 / Kolonial/Speceri -- Vinäger/Ättika/Matlagningsvin -- Vinäger -- Vitvinsvinäger
| Temperatur (°C): |
|
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 75 kJ |
| Energi: | 18 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
| Svaveldioxid eller sulfit | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002400847 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 27301002400841 |
| Artikelkategori: | Vitvinsvinäger 6% |
|---|---|
| Produktnamn: | Vitvinsvinäger |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 5 L |
| Sökbegrepp E-handel | Vit vin vinäger dunk |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000052 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vin, vatten, antioxidationsmedel (KaliumdiSULFIT). Syrahalt: 6 %. |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 18 °C |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 425 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5500 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5075 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 150 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 180 mm |
| Artikelns höjd: | 270 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27301002400841 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 900502 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 07301002400847 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 37301002400848 |
| Artikelkategori: | Vitvinsvinäger 6% |
|---|---|
| Produktnamn: | Vitvinsvinäger |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 6x2 L |
| Leverantörens artikelnummer | 900502 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000052 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Plastdunk |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 18 °C |
| Förpacknings-/kollityp: | Kanna |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 1150 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 11300 gram |
|---|---|
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10150 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 335 mm |
| Artikelns höjd: | 290 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002400848 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 27301002400841 |
| Artikelkategori: | Vitvinsvinäger |
|---|---|
| Varumärke: | Brakes |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-04-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000052 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 18 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 18 °C |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 678000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1450 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |