
102511384395 / Kolonial/Speceri -- Hårt bröd/Torra bakverk -- Knäckebröd -- Smaksatt knäckebröd
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07300400482103 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 07300400707398 |
| Artikelkategori: | Runda Kardemumma |
|---|---|
| Produktnamn: | Runda Kardemumma |
| Varumärke: | Wasa |
| Förpackningsstorlek: | 255g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 266 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 250 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 255 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 96 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 96 mm |
| Artikelns höjd: | 150 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07300400707398 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 016323 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07300400482103 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 47300400131771 |
| Artikelkategori: | Runda Kardemumma |
|---|---|
| Varumärke: | Wasa |
| Leverantörens artikelnummer | 016323 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 3192 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 166 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 47300400131771 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 07300400707398 |
| Artikelkategori: | Runda Kardemumma |
|---|---|
| Varumärke: | Wasa |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-06-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 178216 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1150 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |