
102511384396 / Kolonial/Speceri -- Hårt bröd/Torra bakverk -- Knäckebröd -- Veteknäckebröd
| Total hållbarhet (dagar): | 240 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07300400127745 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 008875 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 07300400703086 |
| Artikelkategori: | Mineral Plus |
|---|---|
| Produktnamn: | Mineral Plus |
| Varumärke: | Wasa |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Leverantörens artikelnummer | 008875 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000166 |
|---|
| Tillverkningsland: | Tyskland |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 240 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DDMMÅÅÅÅ |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 12 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 212 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 175 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 65 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07300400703086 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07300400127745 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 47300400128382 |
| Artikelkategori: | Mineral Plus 12x200g |
|---|---|
| Produktnamn: | Mineral Plus 12x20 |
| Varumärke: | Wasa |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000166 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 112 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 2656 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 363 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 388 mm |
| Artikelns höjd: | 125 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 47300400128382 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 07300400703086 |
| Artikelkategori: | Mineral Plus |
|---|---|
| Varumärke: | Wasa |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000166 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 152488 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1152 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |