100% Dricksvatten
205212464768 / Djupfryst -- Glass -- Glass, styck -- Glass, bägare
| Total hållbarhet (dagar): | 1093 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Frys -18C |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07090000830632 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 07090000830649 |
| Artikelkategori: | Isbitar |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Ice Cup |
| Produktnamn: | Ice Cup |
| Varumärke: | Mr. Iceman |
| Reglerat produktnamn: | Mr. Iceman |
| Förpackningsstorlek: | 130 gram |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-06 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000214 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% Dricksvatten |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Frys -18C |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1093 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD-MM-YYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska, Engelska, Finska, Norska |
|---|
| Skattesats | 6% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bägare/bytta |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Förseglad |
| Förpackningens hållbarhetsegenskap, kod: | Återanvändbar |
| Artikelns bruttovikt: | 150 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 130 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 130 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 65 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 95 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07090000830649 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 3036 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07090000830632 |
| Ingår i: | 56 st Toppnivåförpackningar 07090000830663 |
| Artikelkategori: | Isbitar |
|---|---|
| Produktnamn: | Ice Cup |
| Varumärke: | Mr. Iceman |
| Reglerat produktnamn: | Mr. Iceman |
| Förpackningsstorlek: | 12 st |
| Leverantörens artikelnummer | 3036 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-06 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000214 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Fry -18C |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 6% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Förseglad |
| Förpackningens hållbarhetsegenskap, kod: | Återanvändbar |
| Artikelns bruttovikt: | 1800 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1560 gram |
| Artikelns bredd: | 120 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 296 mm |
| Artikelns höjd: | 136 mm |
| Staplingsbarhet | 7 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07090000830663 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 56 st Mellannivåförpackningar 07090000830649 |
| Artikelkategori: | Isbitar |
|---|---|
| Varumärke: | Mr. Iceman |
| Reglerat produktnamn: | Mr. Iceman |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-06 |
| Produktklass, kod: | 10000214 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 100800 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1200 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |