Rapsolja, solrosolja, skumdämpare (E900)
109413734650 / Kolonial/Speceri -- Matoljor -- Matolja -- Övrig olja
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Mörkt och svalt |
| Användningsinstruktioner: | Stekning och Fritering |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 3404 kJ |
| Energi: | 828 kcal |
| Fett: | 92 g |
| - Varav mättat fett: | 6 g |
| - Varav fleromättat fett: | 31 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 50 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | 0 g |
| Vitamin E: | 26 mg |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05701607592954 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 3 st Mellannivåförpackningar 05701607219844 |
| Artikelkategori: | Frying Oil 5 L |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Frying Oil |
| Produktnamn: | Frying Oil |
| Varumärke: | DAVA |
| Förpackningsstorlek: | 5000 ml |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-23 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-11-24 |
| Produktklass, kod: | 10000609 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Rapsolja, solrosolja, skumdämpare (E900) |
|---|
| Tillverkningsland: | Europeiska unionen |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Mörkt och svalt |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Stekning och Fritering |
| Återvinningsinstruktioner: | Förpackning sorteras som plast |
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 4700 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 4600 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 4600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 147 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 161 mm |
| Artikelns höjd: | 339 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 05701607219844 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 9700972 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 05701607592954 |
| Ingår i: | 39 st Toppnivåförpackningar 27316840010442 |
| Artikelkategori: | Frying Oil 5 L |
|---|---|
| Produktnamn: | Frying Oil |
| Varumärke: | DAVA |
| Förpackningsstorlek: | 3 |
| Leverantörens artikelnummer | 9700972 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-23 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-11-24 |
| Produktklass, kod: | 10000609 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 14200 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3 Styck |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 13800 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 161 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 431 mm |
| Artikelns höjd: | 339 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27316840010442 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 39 st Mellannivåförpackningar 05701607219844 |
| Artikelkategori: | Frying Oil 5 L |
|---|---|
| Varumärke: | DAVA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-23 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-11-24 |
| Produktklass, kod: | 10000609 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 578800 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1161 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 1 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 13 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |