
Näringsvärdesanalyser och deklarationer kontrolleras kontinuerligt och uppdateras vid behov, läs därför alltid ingrediensförteckningen på förpackningen. Innehållsförteckning: Griskött (64%), vatten, potatisstärkelse, SOJAPROTEIN, salt, kryddextrakt, lök, örtextrakt, stabiliseringsmedel (E 451), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250), lammskinn.
STEFF HOULBERG Grillpölse är en god korv som passar till det mesta!
206613295831 / Djupfryst -- Köttprodukter -- Korv -- Grillkorv
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 210 |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1220 kJ |
| Energi: | 295 kcal |
| Fett: | 25 g |
| - Varav mättat fett: | 9,5 g |
| Kolhydrat: | 4 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 2,4 g |
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05701293738513 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 70797385 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 78 st Toppnivåförpackningar 05707196037166 |
| Artikelkategori: | Grillpölse 70g |
|---|---|
| Produktnamn: | Grillpölse 70g |
| Varumärke: | STEFF HOULBERG |
| Förpackningsstorlek: | 2x2500g |
| Leverantörens artikelnummer | 70797385 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Korv, grill, kok, varm, hot, hotdog, snabb, kött, köttkorv, grillkorv, lunch, enkelt, snabbt, gott, |
|---|
| Marknadsbudskap: | STEFF HOULBERG Grillpölse är en god korv som passar till det mesta! |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-11-20 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Näringsvärdesanalyser och deklarationer kontrolleras kontinuerligt och uppdateras vid behov, läs därför alltid ingrediensförteckningen på förpackningen. Innehållsförteckning: Griskött (64%), vatten, potatisstärkelse, SOJAPROTEIN, salt, kryddextrakt, lök, örtextrakt, stabiliseringsmedel (E 451), antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250), lammskinn. |
|---|
| Tillverkningsland: | Danmark |
|---|
| Importklassificeringstyp: | CUSTOMS_TARIFF_NUMBER |
|---|---|
| Importklassificering: | 16010099 |
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 210 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 553 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5553 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 70 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 70 |
| Vikt/volym (per st): | 70 Gram |
| C:a vikt/volym: | Ja |
| Artikelns bredd: | 240 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 292 mm |
| Artikelns höjd: | 175 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05707196037166 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 78 st Basnivåförpackningar 05701293738513 |
| Artikelkategori: | Grillpölse 70g |
|---|---|
| Varumärke: | STEFF HOULBERG |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-11-20 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 458134 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1200 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 13 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |