
Lök
Lökpulver som är enkel att dosera och alltid jämn. Perfekt när du vill bygga smak snabbt utan att hantera färsk lök.
101310804247 / Kolonial/Speceri -- Kryddor -- Övriga kryddor -- Övriga kryddor
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Torrt och svalt. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1659 kJ |
| Energi: | 401 kcal |
| Fett: | 0,5 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| Kolhydrat: | 83,3 g |
| - Varav sockerarter: | 15 g |
| Protein: | 9 g |
| Salt: | 0,07 g |
| Fiber: | 9,2 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05701250226855 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 5521 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Lökpulver |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Lökpulver |
| Produktnamn: | Lökpulver |
| Varumärke: | Kryta |
| Reglerat produktnamn: | Lökpulver 1 kg påse |
| Förpackningsstorlek: | 1 kg |
| Variantbeskrivning: | pulver |
| Leverantörens artikelnummer | 5521 |
|---|
| Kontakt GLN: | 7350184300001 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Kryta A/S |
| Kontaktadress: | Navervej 32, 4000 Roskilde, Danmark |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| E-post: | info@kryta.dk |
| Hemsida: | www.kryta.se |
| Sökbegrepp E-handel | lökpulver |
|---|
| Marknadsbudskap: | Lökpulver som är enkel att dosera och alltid jämn. Perfekt när du vill bygga smak snabbt utan att hantera färsk lök. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-05-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-05-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-05-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000615 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Lök |
|---|
| Tillverkningsland: | Danmark |
|---|
| Importklassificeringstyp: | TARIF_INTEGRE_DE_LA_COMMUNAUTE |
|---|---|
| Importklassificering: | 0910919000 |
| Ekologisk status: | Icke-ekologisk |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Torrt och svalt. |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Övriga påståenden: | MSG-fri |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | mm.yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Skattesats | 6% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 5 gram |
| Förpackningsfunktion: | Förseglad |
| Förpackningens hållbarhetsegenskap, kod: | Brännbar |
| Artikelns bruttovikt: | 1005 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 1000 g |
| Artikelns bredd: | 35 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 210 mm |
| Staplingsbarhet | 6 basförpackningar i höjd |
|---|