
Den aromatiska och mångsidiga tärnade röda chilin kommer att lyfta dina kulinariska skapelser. Färskfryst för din bekvämlighet.
206012814943 / Djupfryst -- Grönsaker -- Grönsaker -- Övriga grönsaker
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Energi: | 190 kJ |
| Energi: | 48 kcal |
| Fett: | 1,3 g |
| - Varav mättat fett: | 0,5 g |
| Kolhydrat: | 4,2 g |
| - Varav sockerarter: | 2 g |
| Protein: | 2,3 g |
| Salt: | 0,02 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05411361083710 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 8 st Mellannivåförpackningar 05411361083727 |
| Artikelkategori: | Frysta skördeprodukter |
|---|---|
| Produktnamn: | Chili Röd Hackad |
| Varumärke: | Ardo |
| Förpackningsstorlek: | 250g |
| Marknadsbudskap: | Den aromatiska och mångsidiga tärnade röda chilin kommer att lyfta dina kulinariska skapelser. Färskfryst för din bekvämlighet. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-21 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000005 |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 258 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 250 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 250 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 212 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 2 mm |
| Artikelns höjd: | 260 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05411361083727 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 10001160 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 8 st Basnivåförpackningar 05411361083710 |
| Artikelkategori: | Frysta skördeprodukter |
|---|---|
| Produktnamn: | Chili Röd Hackad |
| Varumärke: | Ardo |
| Förpackningsstorlek: | 8x250g |
| Leverantörens artikelnummer | 10001160 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-21 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000005 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 Data Matrix |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|
| Artikelns bruttovikt: | 2220 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 2000 gram |
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 8x250g |
|---|
| Artikelns bredd: | 391 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 260 mm |
| Artikelns höjd: | 112 mm |