
skumMJÖLK; socker; palmkärnolja; modifierad stärkelse; vaniljextrakt; konsistensgivare: E331, karragenan, E460, E466; emulgeringsmedel: E471; färgämnen: betakaroten; salt.
Kokt Vaniljkräm Klar att användas direkt. Debics kokta vaniljkräm är en högkvalitativ ”färdig-att-använda-produkt”. Perfekt för fyllningar och dekorationer. Lätt att blanda med t ex fruktpuréer och alkohol med bibehållen struktur. Både för varm och kall bakning. En säker produkt för ett säkert resultat.
300310246481 / Färskvaror/Kylvaror -- Mejerivaror -- Övriga mejeriprodukter -- Övrig mejeriprodukt
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 136 |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 652 kJ |
| Energi: | 156 kcal |
| Fett: | 7,3 g |
| - Varav mättat fett: | 5,9 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0,2 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 1,1 g |
| Kolhydrat: | 19 g |
| - Varav sockerarter: | 15 g |
| Protein: | 2,7 g |
| Salt: | 0,17 g |
| Fiber: | 0,5 g |
| Varav stärkelse: | 4,9 g |
| Laktos | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05410488992288 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 0076592 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 80 st Toppnivåförpackningar 15410488992285 |
| Artikelkategori: | Kokt Vaniljkräm |
|---|---|
| Varumärke: | Debic |
| Förpackningsstorlek: | 10Kg |
| Leverantörens artikelnummer | 0076592 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Kokt vaniljkräm |
|---|
| Marknadsbudskap: | Kokt Vaniljkräm Klar att användas direkt. Debics kokta vaniljkräm är en högkvalitativ ”färdig-att-använda-produkt”. Perfekt för fyllningar och dekorationer. Lätt att blanda med t ex fruktpuréer och alkohol med bibehållen struktur. Både för varm och kall bakning. En säker produkt för ett säkert resultat. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Kokt Vaniljkräm "ready to use" för fyllning och dekoration till bakverk "ready to use" Klassisk vaniljkräm, fyllig smak Frysstabil efter bearbetning Idealisk för fyllning och dekoration |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|
| Sista tillgänglighetstidpunkt | 2022-07-27 |
|---|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2022-07-28 |
| Produktklass, kod: | 10000026 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | skumMJÖLK; socker; palmkärnolja; modifierad stärkelse; vaniljextrakt; konsistensgivare: E331, karragenan, E460, E466; emulgeringsmedel: E471; färgämnen: betakaroten; salt. |
|---|
| Alkoholhalt: | 0,00% |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 7 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 7 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 136 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bag in box |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 380 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10380 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 192 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 295 mm |
| Artikelns höjd: | 233 mm |
| Staplingsbarhet | 6 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 15410488992285 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 80 st Basnivåförpackningar 05410488992288 |
| Artikelkategori: | Kokt Vaniljkräm |
|---|---|
| Varumärke: | Debic |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000026 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 7 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 7 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 855620 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1309 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |