

Fläskkött (87%), vatten, rapsolja, salt, citrusfiber, stabiliseringsmedel (E450, E451), kryddor, grönsaker, maltodextrin, socker, jästextrakt, örtkrydda, kryddextrakt, surhetsreglerande medel (E330) och arom. Råvarans ursprung: DK
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02486542235007 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 18 st Toppnivåförpackningar 02586542259444 |
| Artikelkategori: | HBG Kebab |
|---|---|
| Varumärke: | Kalmar Kebab |
| Förpackningsstorlek: | ca 30 kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Fläskkött (87%), vatten, rapsolja, salt, citrusfiber, stabiliseringsmedel (E450, E451), kryddor, grönsaker, maltodextrin, socker, jästextrakt, örtkrydda, kryddextrakt, surhetsreglerande medel (E330) och arom. Råvarans ursprung: DK |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -30 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 30000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 30000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 30000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 500 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02586542259444 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 30 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 18 st Basnivåförpackningar 02486542235007 |
| Artikelkategori: | HBG Kebab |
|---|---|
| Varumärke: | Kalmar Kebab |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 650000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1180 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 2 st |