

Oxsvans Sågad SE
206513195547 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Nötkött -- Övrigt nötkött
| Typ av märkning: | Kött från Sverige |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Förvaringsinstruktioner: | Max temp: -18°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381574300009 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 60787 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Oxsvans Sågad SE |
|---|---|
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | ca5kg |
| Leverantörens artikelnummer | 60787 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-13 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-13 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Oxsvans Sågad SE |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Max temp: -18°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 12000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 795 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 260 mm |
| Artikelns höjd: | 160 mm |