
100% kött
206613335764 / Djupfryst -- Köttprodukter -- Viltkött, berett -- Övrigt viltkött
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 543 kJ |
| Fett: | 3,7 g |
| Kolhydrat: | 1,9 g |
| Protein: | 22 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02358457400002 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 221690-K |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 8 st Mellannivåförpackningar 97319992216907 |
| Artikelkategori: | Renkalvlever |
|---|---|
| Produktnamn: | Renkalvlever |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 221690-K |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% kött |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 50 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1050 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 110 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 200 mm |
| Artikelns höjd: | 50 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97319992216907 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 221690 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 8 st Basnivåförpackningar 02358457400002 |
| Ingår i: | 72 st Toppnivåförpackningar 27319992216908 |
| Artikelkategori: | Renkalvlever |
|---|---|
| Produktnamn: | Renkalvlever |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 5000g |
| Leverantörens artikelnummer | 221690 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5200 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27319992216908 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 72 st Mellannivåförpackningar 97319992216907 |
| Artikelkategori: | Renkalvlever |
|---|---|
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-05-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 644200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1240 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 9 st |