

Renkalvsadel 100%
206513215587 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Viltkött -- Övrigt viltkött
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 453 kJ |
| Energi: | 108 kcal |
| Fett: | 1,7 g |
| - Varav mättat fett: | 0,7 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 23,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02358457000004 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 221660 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 97319992216600 |
| Artikelkategori: | Renkalvsadel |
|---|---|
| Produktnamn: | Renkalvsadel |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 2500g |
| Leverantörens artikelnummer | 221660 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Säsong kod: | Året runt |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005802 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Renkalvsadel 100% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yy |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 5 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2505 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 140 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 140 mm |
| Artikelns höjd: | 85 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97319992216600 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 221660 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 02358457000004 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 27319992216601 |
| Artikelkategori: | Renkalvsadel |
|---|---|
| Produktnamn: | Renkalvsadel |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 10000g |
| Leverantörens artikelnummer | 221660 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Säsong kod: | Året runt |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005802 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Ask |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10200 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 290 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 115 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27319992216601 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 97319992216600 |
| Artikelkategori: | Renkalvsadel |
|---|---|
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005802 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 514600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1070 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |